אודותיי

שמי עזי,
אני בעל קליניקה משגשגת לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). אני מטפל באמצעות CBT מהדור השני והשלישי (ACT) וכיום נמצא בתהליך הסמכה להדרכת מטפלים.

ב 9 השנים האחרונות רוב הטיפולים נעשים באמצעות סקייפ/זום ישראלים מכל העולם שמעוניינים לקבל סיוע בגין חרדות, דכאון, קשיים בזוגיות, חיפוש עצמי, קשיים התנהגותיים ואחרים בהורות, דימוי עצמי נמוך, התנהגויות לא רצויות (סמים, אלימות) ועוד.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי משקף את אמונותיי ותפיסת עולמי. ניתן לסווגו כטיפול הומניסטי, עם מרכיב חזק של שיתוף פעולה והדדיות ובעיקר עם אמונה באדם וביכולתו להתמודד, להתגבר, לצמוח ולכתוב את סיפור חייו בכל פעם מחדש. לתפיסתי מטרת הטיפול היא לנוע לעבר יותר אושר ויותר חופש לאדם.

בצעירותי הייתי חבר בקבוצה צעירה ואידיאליסטית שהקימה קיבוץ צעיר בגליל. קיבוץ זה הושתת על החינוך והמעורבות בחברה. בהמשך עבדתי במקום מופלא ומיוחד ששמו מלכישוע. קהילה שיקומית לנפגעי אלכוהול וסמים. במהלך אותן שנים נפגשתי עם בני נוער שסיפור חייהם הביא אותם לשימוש כבד בסמים ולהתנהגות עוברת חוק. למדתי מהם המון וליוויתי אותם בקבוצות טיפוליות, במשברים ובהצלחות כבירות. כשנתיים ניהלתי את החינוך בקהילה הטיפולית.

עבדתי במכון לחינוך דמוקרטי אשר במכללת סמינר הקיבוצים. בתחילה כמנחה קבוצות להכשרת סטודנטים, כמרצה לתחומי החינוך, פסיכולוגיה של גיל הנעורים והעצמה ובמשך 4 שנים עמדתי בראש מסלול אקדמי להכשרת מחנכים ברוח החינוך הדמוקרטי. במקביל לכך למדתי את תחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) וסיימתי בהצטיינות יתרה את לימודי באוניברסיטת דרבי (אנגליה). לאחר סיום לימודי עבדתי בקליניקה פרטית בתל אביב ובמכון "עמית – טיפולים פסיכולוגיים" בחדרה.
כיום אני גאה להיות חלק מ"מכון שיטות" בראשותה של ד"ר נעמי אפל ולהחזיק קליניקה פרטית.

ויזקי 2015

שקט ילדים – עכשיו יורים!

הרבה הורים שואלים את עצמם מה להגיד לילדיהם? איך לתווך להם את המציאות …

חרדה חברתית

סרט מצויין על חרדה חברתית    

כמה מילים וסרט על דכאון וחרדה

דיכאון הוא אחד מהקשיים הנפוצים ביותר בתחום הנפש. הארכת תוחלת החיים …